Keliaujame į žirgyną „Namelis prerijose“

Vykdant visuomenės aplinkosauginį švietimo projektą ,,Mažasis gamtininkas ir miško gyvūnai“,  rugsėjo 9, 10 dienomis lopšelio-darželio ,,Justinukas“ ugdytiniai išvyko į žirgyną „Namelis prerijose“.

Edukacijos metu  vaikai susipažino  su viena seniausių veislių Europoje bei  vienintele išlikusia lietuviška žirgų veisle – žemaitukais. Jie turėjo galimybę ne tik apžiūrėti žirgus, bet ir juos paglostyti, sužinoti jų gyvenimo būdo savybes, analizuoti  jų išvaizdos bei auginimo ypatumus. Vaikams keliaujant ekologiniu takeliu buvo sudaryta unikali galimybė artimiau pajusti gamtos grožį bei supratimą, kad žirgai yra jos dalis. Edukatorė įdomiai bei vaizdžiai pravedė informatyvią veiklą vaikams apie šiuos gyvūnus. Susipažinę su žirgais, mažieji keliautojai aiškiau suvokė atsakomybę už  gyvūnų  išsaugojimą,  įsiminė žirgams  būdingas charakterio savybes, išmoko juos atskirti nuo kitų gyvūnų. rūšių. Didelį džiaugsmą bei daug naujų potyrių vaikai patyrė  jodinėjant žirgu – poniu bei  važinėjantis karieta. Šių veiklų metu vaikai ugdėsi nuostatą  būti atsakingiems  už  gamtos grožį, praturtino savo patirtį naujais įspūdžiais, išgyvenimais. Didelį įspūdį paliko  aplankymas  netoliese esančios laukinių žvėrių – elnių kaimenės. Šių žvėrių stebėjimas žadino vaikų smalsumą ir susidomėjimą gyvūnais, norą rūpintis  gamta bei jos gyventojais, susipažinti ir tyrinėti jų išvaizdą, natūralią aplinką, kurioje jie gyvena. Suprato, kuo skiriasi naminiai gyvūnai nuo laukinių.

Išvyka žadino vaikų smalsumą ir susidomėjimą, įtraukė į įvairias veiklas: stebėjimą, tyrinėjimą, skatino komunikuoti, ugdė kritinio mąstymo įgūdžius: analizavimą, pastabumą, dėmesį, savarankiškumą ir kūrybiškumą, suteikė galimybę patirti atradimo džiaugsmą, pasitenkinimo dalyvavimo įvairiose veiklose akimirkas. Ši veikla skatino vaikus pažinti, saugoti ir globoti, puoselėti vaikų dorovines vertybes ir elgesio įpročius sąveikoje su gamta  bei gyvūnais, skatino  edukacinę reikšmę vaikų asmenybei bei jų kompetencijų ugdymuisi.