Sporto ir sveikatingumo programa

2018-2023 m.m.

JUSTINUKO SVEIKATOS PROGRAMA.docx

ĮVADAS

Šiuolaikiniame pasaulyje užauginti fiziškai ir emociškai sveikus vaikus darosi vis sunkiau ir sudėtingiau. Naujos ir inovatyvios technologijos pakeitė mūsų gyvenimą vis daugiau prikaustydami vaikų demėsį ir laisvalaikį. Jie mieliau žaidžia virtualiuosius, o ne judriuosius žaidimus, mažiau juda, būna gryname ore, todėl sveikatos stiprinimas ikimokyklinėse įstaigose tampa vis svarbesniu ugdymo proceso elementu ir yra glaudžiai susijęs su sveikos gyvensenos įgūdžių formavimu. Įstaiga pirmoji sveikos gyvensenos ugdymo sistemos pakopa, formuojanti pirmines nuostatas ir įgūdžius, kurie lemia tolesnes sveikatos saugojimo kompetencijos plėtojimo galimybes įstaigoje. Vienas iš daugelio sveikatą stiprinančių ir palaikančių veiksnių yra fizinės ir emocinės sveikatos stiprinimas, kurį planuojame tikslingai inicijuoti šios sveikatingumo ir sporto programos pagalba.

Įstaigoje didžiulis dėmesys skiriamas sveikatos saugojimui ir stiprinimui. Įstaigos pedagogai yra respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“, įkurtos 2001 m. kovo 9 d., steigėjai ir nariai. Nuo 1999 m. rugsėjo 27 d. įstaiga įtraukta į Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. Sveikata vertinama kaip unikali vertybė, visapusiška fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė. Tik sveikas, energingas žmogus gyvena visavertį gyvenimą, patiria darbo, kūrybos džiaugsmą. Sveikata suprantama kaip visuma tarpusavyje susijusių veiksnių: fizinės ir psichinės sveikatos, socialinės aplinkos, dvasinės gerovės. Estetiškos ir saugios fizinės aplinkos sukūrimas sutelkiant visos įstaigos bendruomenės pastangas, padeda plėtoti veiklos kompetencijas.