Menu Close

Lankomės ,,Triušiukų slėnyje“

Vykdant visuomenės aplinkosauginį švietimo projektą ,,Mažasis gamtininkas ir miško gyvūnai“,  rugsėjo 10 dieną lopšelio-darželio ,,Justinukas“ ugdytiniai išvyko į Utenos rajone Antalamėstės kaime įsikūrusį ,,Triušiukų slėnį“.

Pas į 4,5 ha ploto teritorijoje gyvenančius gyvūnus  vaikai atvyko ne tuščiomis – atsivežė čia įsikūrusiems gyvūnams morkų, agurkų, obuolių, moliūgo bei kitų vaisių, daržovių.

Atvykę vaikai stebėjo daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių, turėjo galimybę juos paglostyti ir pamaitinti. Ugdytiniai sužinojo,  kuo skiriasi dekoratyvinis ir mėsinis triušis, kiek metų gyvena, kokio dydžio jie gimsta, kuo minta, kokios gyvenimo sąlygos reikalingos. Nustebo, kad glostyti, imti į rankas, nesibaiminant nelaimingų atsitikimų ir  kad  gyvūnai nepatirtų streso,  galima tik dekoratyvinius triušius. Apžiūrėję lauke specialiuose narvuose esančius triušius,  išsiaiškino, kad čia jie gyvena visus metus. Narvai pritaikyti ir karštai vasarai, ir šaltai lietuviškai žiemai, apsaugo nuo saulės kaitros ar vėjo ir lietaus.

Vaikai noriai maitino triušius. Tik ne atsivežtomis lauktuvėmis – daržovėmis ir vaisiais, o tuo  ką čia gyvenantys triušiai ėda – žole, šienu.  Prisirinkę įvairių augalų, suradę saują sauso šieno,  įsitikino, kad skaniausia žolė – paprastosios kiaulpienės lapai.

Ugdytiniai, apsilankę „Triušiukų slėnyje“, panoro ir patys namuose auginti šiuos meilius, švelniakailius gyvūnėlius. Tačiau edukatorė priminė vaikams, kad gyvūnas – ne žaislas. Juo reikia kasdieną atsakingai rūpintis: suteikti būstą, jį valyti, maitinti, rūpintis jo saugumu ir sveikata. Ir tai negali pabosti, nes be žmogaus globos triušiukai neišgyvens.

Pasidžiaugę triušiais, vaikai nuskubėjo susipažinti su  kitais triušiukų slėnio gyventojais: tauriaisiais elniais, danieliais, lamomis, kengūra, kupranugariu, alpakomis, afrikietiškomis karvėmis, poniais, asu, Kamerūno ožiais, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, povais, žąsimis, antimis, putpelėmis. Savo atsivežtomis  daržovėmis ir vaisiais – morkomis, obuoliais, agurkais, moliūgais, vaišino ožius ir lamas. Vaikai ne tik grožėjosi triušiukų slėnio gyventojais, bet  lygino  tarpusavyje naudojantis įvairiais pojūčiais – žiūrint, glostant, klausantis skleidžiamų garsų, maitinant. Išmoko saugiai ir atsakingai elgtis su gyvūnais.  Suvokė rūpinimosi jais būtinybę, išsaugant rūšių įvairovę.