Virtualus kūrybinių darbų konkursas „Velykinis margutis“

Plėtojant vaikų meninę raišką ir kūrybiškumą bei skatinant ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių bendradarbiavimą

nuotoliniu būdu Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ bendruomenė 2020 m. kovo 13 d. – balandžio 28 d. organizavo Vilniaus apskrities ikimokyklinio ugdymo įstaigų virtualų kūrybinių darbų konkursą „Velykinis margutis“. Konkurse dalyvavo 74 ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai, 39 pedagogai, tėvai ir kiti bendruomenės nariai iš 13 Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų: Vilniaus darželio-mokyklos „Saulutė“, Vilniaus lopšelio-darželio „Aušrelė“, Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“, Vilniaus lopšelio-darželio „Kodėlčiukas“, Vilniaus lopšelio-darželio „Raktelis“, Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“, Vilniaus lopšelio-darželio „Varpelis“, Vilniaus lopšelio-darželio „Žemyna“, Vilniaus lopšelio-darželio „Žiedas“, Vilniaus lopšelio-darželio „Žilvitis“, Vilniaus Salininkų lopšelio-darželio, Vilniaus savivaldybės Grigiškių lopšelio-darželio „Rugelis“, Vilniaus Trakų Vokės vaikų darželio.

Vaikai laisvai pasirinktomis medžiagomis ir technika kartu su tėvais, kitais šeimos nariais kūrė tradicinį ar netradicinį velykinį margutį. Jų nuotraukos patalpintos socialinio tinklo www.facebook.com grupėje pavadinimu „Velykinių margučių kompozicija 2020“. Visi norintys galėjo apžiūrėti konkurso darbų nuotraukas ir balsuoti už labiausiai jiems patikusią margučio kompoziciją. Balsavimas buvo atviras visiems socialinio tinklo www.facebook.com paskyros vartotojams. Daugiausiai patiktukų surinko darbai ir nugalėtojais tapo Vilniaus lopšelio-darželio „Aušrelė“ ugdytinės Imilitos Vilkoicaitės kompozicija ,,Stručio margutis“, Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ ugdytinės Rusnės Maslianikaitės kompozicija „Margutis – zuikutis“, Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ ugdytinės Anos Jasinskaitės kompozicija „Miško dovana“. Nuoširdžiai sveikiname juos.

Karantino metu lopšelio-darželio „Justinukas“ bendruomenei kilusi idėja organizuoti virtualų kūrybinį konkursą „Velykinis margutis“  nuotoliniu būdu buvo sudaryta vaikams puiki galimybė atsiskleisti jų saviraiškai ir kūrybiškumui, laisvai ir originaliai išreiškiant kūrybinius sumanymus,  pasidalinti nuostabiomis idėjomis. Veikla skatino nuoširdų bendradarbiavimą tarp vaiko, tėvų ir pedagogo bei suteikė daug kūrybinio džiaugsmo. Džiugu, kad prie šios idėjos prisijungė ir kitos Vilniaus apskrities ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės.