Protų mūšis „Gamtos vaikai“ 2019

Skatinant priešmokyklinio amžiaus vaikus domėtis gamta per praktinę, kūrybišką ir

žaidybinę veiklą, plėtojant tarppusavio bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, 2019 m. lapkričio 26 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Justinukas“ vyko Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų protų mūšis „Gamtos vaikai“. Jame dalyvavo 6 priešmokyklinio ugdymo vaikų komandos iš Vilniaus miesto lopšelių-darželių „Pilaitukas“, „Žilvinėlis“, „Pelenė“, „Rūta“, „Pelėda“ ir „Justinukas“. Visus susirinkusius pasveikino Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas Margarita Dzedulionienė ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus, aplinkos apsaugos poskyrio ekologė doc. dr. Ona Motiejūnaitė. Dalyvaujančios komandos prisistatė smagiais ketureiliais, skanduotėmis.

Vedančiosios supažindino vaikus ir pedagogus su protų mūšio taisyklėmis ir palinkėdamos visiems sėkmės pakvietė pradėti veiklą. Protų mūšyje dalyvaujančios komandos atliko 6 užduotis: atpažink medį, pažink gamtą, gamtos garsai, menu mįslę keturgyslę, atrink sėklas, vaivorykštės spalvos. Įpusėjus užduotims visi dalyviai pakviesti pailsėti šokant nuotaikingą bendrą šokį.

Atlikus visas užduotis atėjo svarbiausias, visų vaikų labai lauktas momentas – taškų  skaičiavimas. Šią užduotį vaikai atliko itin atsakingai, nes kiekvienas taškas juos vedė pergalės link. Vertinimo komisijai pateikus rezultatus visi protų mūšio dalyviai pakviesti pajudėti aktyvioje fizinėje mankštoje. Suskaičiavus taškus paaiškėjo Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų protų mūšio „Gamtos vaikai“ nugalėtojai:

I vietą užėmė Vilniaus lopšelis-darželis ,,Rūta“,

II vietą  – Vilniaus lopšelis-darželis ,,Pilaitukas“,

III vietą – Vilniaus lopšelis-darželis „Pelėda“.

Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, dalyvių medaliais, dėlionėmis apie gamtą, o komandoms nugalėtojoms įteiktos taurės ir diplomai.

Visos veiklos metu skambėjo daug juoko, vaikų veiduose švytėjo šypsenos ir nesvarbu, kas nugalėjo. Svarbiausia įgytos žinios, smagūs potyriai ir nauji draugai.