„Mažoj širdelėj – Lietuvai dainelė“

Šių metų kovo 13-14 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Justinukas“ vyko Vilniaus apskrities ikimokyklinio ugdymo įstaigų daugiakultūrinis muzikinis-edukacinis renginys „Mažoj širdelėj – Lietuvai dainelė“.

Siekiant pasveikinti Lietuvą kovo 11-osios, valstybės atkūrimo dienos 100-čio proga, bendram tikslui susibūrė lietuvių, lenkų, rusų, žydų tautybių lopšelių-darželių ugdytiniai, kurie pasipuošę tautiniais rūbais dovanojo Lietuvai savo gimtąja kalba atliekamus muzikinius pasirodymus. Renginys mažuosius dalyvius suvienijo, sukūrė darnų ryšį su šalia gyvenančiais tautinių mažumų atstovais, kalbančiais įvairiomis kalbomis.

Šventę iškilmingai atidarė Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ ugdytiniai kartu su tėveliais šokdami šokį pagal dainą „Brangiausi žodžiai“. Linkėdama gražios šventės nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ direktorė M. Kelpšienė. Taip pat renginio dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narė V. Vingrienė, Vilniaus miesto savivaldybės Justiniškių ir Viršuliškių seniūnė J. Ambrasienė.

Organizatoriai džiaugiasi dideliu dalyvių skaičiumi. Į kvietimą šventėje dalyvauti atsiliepė net 20 Vilniaus apskrities ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių. Vilniaus lopšeliai-darželiai: „Boružėlė“, „Gandriukas“, „Spygliukas“, „Sadutė“, „Delfinukas“, „Raktelis“, „Gelvonėlis“,  „Rūta“, „Salvija“, „Žilvinėlis“, „Berželis“, „Saulėgrąža“, „Žolynėlis“, „Žiedas“, „Pušynėlis“, Šalčininkų r. Eišiškių lopšelis – darželis „Žiburėlis“, Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželis, Vilniaus r. Nemėžio vaikų lopšelis-darželis, Vilniaus darželis – mokykla „Svaja“.   Renginyje dalyvavo per 210 vaikų ir 50 pedagogų.

Šventės pabaigoje visi renginio dalyviai, laikydami rankose širdeles, šoko lietuvių liaudies ratelį „Lietuva“. Kiekvienam kolektyvui ir pedagogams buvo įteikti Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ padėkos raštai ir dovanėlės.