Erasmus+ projekto komandos mokymai Bulgarijoje

Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ mokytojų komanda 2023 m. balandžio 24-28 d. dalyvavo projekto „Erasmus+“ KA229 stažuotėje Bulgarijoje “Arabela” darželyje. Mokytojai susitiko su partneriais iš Latvijos, Rumunijos, Graikijos bei šeimininkais – bulgarais.
Pirmą dieną tęstiniuose mokymuose pagal projektą „Kokybiškas grįžtamasis ryšys ikimokyklinio ugdymo įstaigose – raktas į sėkmingą pedagogų ir tėvų bendradarbiavimą“ (Nr. 2020-1-LT01-KA229-077868_1), kuriuos koordinavo partneriai iš Bulgarijos, mokytojai nagrinėjo bei pristatė probleminių temų sprendimus, rekomendacijas temomis “Kaip pakeisti nepagarbų vaiko elgesį bendraujant su suaugusiais?”, “Kaip išmokyti vaiką spręsti konfliktines situacijas be agresijos. Agresyvus vaiko elgesys, kaip jį koreguoti?”. Diskusijos metu buvo nagrinėjamos individualios situacijos ir patirtys. Pateikti gauti rezultatai bei apibendrinimai.           Antrą viešnagės dieną kolegos iš Bulgarijos suorganizavo konferenciją „Grįžtamojo ryšio galia ikimokyklinio ugdymo įstaigose“. Konferencijoje sudalyvavo virš 50 pedagogų iš įvairių Vidin miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir šveitimo skyriaus atstovai. Dalyvavimo projekte patirtimi ir rezultatais dalinosi visų projekte dalyvaujančių šalių atstovai. Vilniaus lopšelio darželio „Justinukas“ direktorė Monika Kelpšienė pristatė projekto tikslus ir uždavinius, bei jo temos aktualumą. Bulgarijos komanda pasidalino žiniomis apie grįžtamąjį ryšį ir jo taikymo ikimokyklinio ugdymo įstaigoje ypatumus. Partneriai iš Graikijos pristatė projekto metu įgyvendintas veiklas, o partneriai iš Rumunijos supažindino konferencijos dalyvius su projekto metu atliktų apklausų rezultatais. Latvijos kolegos apibendrinę projekte įgytą patirtį pateikė rekomendacijas kokybiškam grįžtamajam ryšiui.

Trečia susitikimo dieną vykusių diskusijų metu buvo patvirtintos rekomendacijos padėsiančios tiek mokytojams, tiek tėvams rasti bendrus sprendimus bei užtikrinančios grįžtamojo ryšio kokybę. Projekto partneriai vienbalsiai sutarė, jog sklandi komunikacija su tėvais suteikia mokytojams motyvacijos, pasitikėjimo bei prisideda prie vaiko ugdymo kokybės.

Parengė lopšelio-darželio „Justinukas“ „Erasmus+“ projekto komanda:
direktorė Monika Kelpšienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Kirdeikienė,
psichologė Asta Kundreckaitė,
priešmokyklinio ugdymo mokytojos Ieva Pašvenskaitė, Kotryna Juškaitė, Rimutė Mačiulienė.