Išvyka į Lietuvos zoologijos sodą

Vykdant Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mažasis gamtininkas ir miško gyvūnai“, Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“  vaikai ir mokytojai rugsėjo 8 d. turėjo galimybę susipažinti su gyvūnų įvairove ir jų gyvenimo būdu  Lietuvos zoologijos sode (Kaune).

Edukacijos metu vaikai susipažino su gyvūnų rūšių įvairove – žinduoliais, paukščiais, vabzdžiais, žuvimis, ropliais, varliagyviais. Vaikai stebėjo, analizavo kiekvieno gyvūno išvaizdą. Ieškodami panašumų ir skirtumų ją lygino su kitais gyvūnais. Aiškinosi kur jie gyvena, kuo minta. Suprato, kodėl gali gyvūnams pakenkti neatsakingas maitinimas tiek zoologijos sode, tiek natūralioje aplinkoje. Sužinojo daug įdomios informacijos apie gyvūnų gyvenimo sąlygas, jų savitumą, išsaugojimo galimybes ir būtinumą. Daug diskusijų iškilo stebint karčiuotąjį vilką. Vaikai pastebėjo, kad labai panašus į lapę, bet jis yra vilkas. Itin didelį džiaugsmą mažieji keliautojai patyrė stebėdami baltuosius vilkus, elnius, beždžiones, ruonį Kajų bei žirafas. Stebėjosi jų kaklo ilgumu, lygino savo ūgį su žirafos ūgiu. Edukacijoje sužinojo,  kurios gyvūnų rūšys saugomos, kodėl jos nyksta ir yra  įrašytos į Tarptautinę ir Lietuvos Raudonąją knygą. Lankydamiesi zoologijos sode vaikai pažino patiklius ir draugiškus, plėšrius ir pavojingus Lietuvos krašto ir Pasaulio gyvūnus. Ugdėsi gamtamokslinius – ekologinius įgūdžius, išmoko saugiai elgtis keliaujant, patyrė daug džiugių emocijų, suprato, kad gamta yra daugelio įvairių organizmų namai ir žmogus negali jų skriausti kenkdamas jiems ir jų namams. Žmogus turi atsargiai ir atsakingai elgtis gamtoje, nenuskriausti nė vieno jos gyventojo.