Projektas „Ugnis šildo – ugnis žeidžia”

Problema:

Vaikams trūksta žinių, įgūdžių, kaip elgtis ekstremaliose situacijose (kilus gaisrui).Dažnai pamirštama, kad ugnis gali ne tik pavojinga ,bet ir teikti džiaugsmą.  Netradicinės šventės  nebešvenčiamos (žibintų šventė).

Projekto esmė:

Vaikai įgyja saugaus elgesio su ugnimi žinių ir įgūdžių. Suvokia, kad ugnis gali  teikti džiaugsmą, bet gali būti ir pavojinga. Sužino, kur kreiptis ir kas padeda kilus gaisrui.  Siekiama atgaivinti  žibintų šventės apeigas, folklorą, dainas bei žaidimus. Žibintų šventė – būdas visus suartinti, uždegti šiltas ugneles ir padovanoti sau ir kitiems nuostabių akimirkų.

Tikslas – supažindinti ikimokyklinio amžiaus vaikus su saugaus elgesio taisyklėmis namuose, darželyje, gamtoje, paaiškinti, kaip išvengti gaisro ir kaip reikėtų elgtis jam kilus.

Uždaviniai:

• Išsiaiškina, kaip iškviesti ugniagesius, kam pranešti apie nelaimę;
  • Sužino, kaip išbėgti iš degančio namo, kuo ir kaip gesinti nedidelį gaisro židinį;
  • Susipažįsta su ugniagesio gelbėtojo profesija, gaisrininkų automobilyje esančia įranga bei jos panaudojimo galimybėmis;
  • Kartu su tėvais gamina žibintus;
  • Dalyvauja „Žibintų” šventėje