Menu Close

Projektas „Erasmus+”

„Kokybiškas grįžtamasis ryšys ikimokyklinio ugdymo įstaigose – raktas į sėkmingą pedagogų ir tėvų bendradarbiavimą“

Nuo 2020 metų spalio 1 dienos mūsų darželyje pradėtas vykdyti daugiašalis „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus Mokyklų mainų partnerystės projektas „Kokybiškas grįžtamasis ryšys ikimokyklinio ugdymo įstaigose – raktas į sėkmingą pedagogų ir tėvų bendradarbiavimą“ („High quality feedback – the key to successful cooperation between teachers and parents in preschools“).

Projekto idėja kilo pastebėjus, kad dažnu atveju pedagogai pateikdami tėvams informaciją apie vaiko pasiekimus ir elgesį didžiausią dėmesį skiria informacijos perdavimui. Tačiau siekiant sėkmingos vaiko ūgties yra ne mažiau svarbu įtraukti tėvus į bendradarbiavimą suteikiant jiems kokybišką grįžtamąjį ryšį apie vaiką.

Projekto tikslas – skatinti efektyvų pedagogų ir tėvų bendradarbiavimą siekiant ikimokyklinio ugdymo kokybės.

Suprasdami grįžtamojo ryšio svarbą sėkmingam pedagogų ir tėvų bendradarbiavimui šiuo projektu sieksime:
– išsiaiškinti kaip šiuo metu ikimokyklinėse įstaigose yra teikiamas grįžtamasis ryšys;
– pasidalinti su skirtingų Europos šalių ikimokyklinio ugdymo įstaigomis žiniomis ir gerąja patirtimi;
– parengti metodines rekomendacijas kaip kokybiško grįžtamojo ryšio pagalba užtikrinti sklandų pedagogų ir tėvų bendradarbiavimą bei aukštą ugdymo kokybę ikimokyklinėje įstaigoje.

Projekto partneriai yra ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš: Lietuvos, Latvijos, Rumunijos, Graikijos ir Bulgarijos.

Dvejus metus vyksiantis projektas į įvairias veiklas įtrauks visą mūsų darželio bendruomenę: pedagogus, pagalbos vaikui specialistus, administraciją ir tėvus.

Planuojamos vykdyti šios vietinės ir tarptautinės veiklos: mokymai, kūrybinės dirbtuvės, dalinimasis gerąja patirtimi, individualūs susitikimai su tėvais, metodinių rekomendacijų parengimas ir publikavimas, baigiamoji konferencija.

Tikime, kad projekto dalyvių įgyta patirtis bus naudinga kuriant bendradarbiavimu grįstus tarpusavio santykius darželyje, o perimta tarptautinė patirtis ir žinios skatins pedagogų asmeninį ir profesinį augimą.

Informaciją parengė Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ direktorė Monika Kelpšienė ir psichologė Asta Kundreckaitė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, programos „Erasmus+“ lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.