PIEŠINIŲ PARODA „RUGIAGĖLĖ VILNIAUS MIESTO KRAŠTOVAIZDYJE“

Įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mažasis gamtininkas ir laiko ratas“, Vilniaus lopšelis-darželis „Justinukas“  organizuodamas Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų piešinių parodą „Rugiagėlė Vilniaus miesto kraštovaizdyje“ pakvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus artimiau susipažinti su rugiagėle, jos grožiu atvaizduojant ją piešiniuose. Parodos dalyviai pasitelkdami dailės priemones, laisvai pasirinkę piešimo atlikimo techniką, ugdėsi meninę raišką, kūrybinius gebėjimus, estetinį suvokimą. Atkreipė dėmesį į rugiagėlę Vilniaus miesto kraštovaizdyje, jos vertę ir grožį, plėtė gamtamokslinį, aplinkosauginį suvokimą.

Telkiant miesto bendruomenę bei skatinant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų mokytojų bendravimą ir bendradarbiavimą piešinių paroda vyko dviem būdais – 2021 m. spalio 11-29 d. kūrybiniai darbai buvo eksponuojami Vilniaus m. savivaldybės centrinės bibliotekos Justiniškių filiale. Virtualiu būdu piešinių paroda eksponuojama socialinio tinklo www.facebook.com viešoje grupėje pavadinimu „Rugiagėlė Vilniaus miesto kraštovaizdyje“. Parodoje buvo pristatyti 37 piešiniai. Darbai individualūs arba kolektyviniai.

Piešinių parodos organizatoriai džiaugiasi, kad vaikai piešdami rugiagėlę susipažino su jos išvaizdos ypatumais, buvo kūrybiški, pastabūs juos supančiai aplinkai, ugdėsi ne tik kūrybinę iniciatyvą, estetinį suvokimą, bet ir atidžiau pažvelgė į Vilniaus miestą, jo kraštovaizdį.