,,MUZIKINĖ GAMTOS GAMA 2020“

Jau antrus metus lopšelio-darželio „Justinukas“ vykdoma Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinė-edukacinė veikla ,,Muzikinė gamtos gama“.

Šia veikla siekta  dainuojant, šokant, muzikuojant plėsti žinias apie gyvūnus, jų apsaugą, plėtoti muzikinę patirtį, kūrybiškumą, meninę saviraišką ir skatinant Respublikos ikimokyklinių ugdymo įstaigų bendravimą, bendradarbiavimą dalintis įgyvendintomis muzikinėmis idėjomis.

Muzikinė edukacinė veikla įgyvendinta 2020 m.  spalio 5 d. – lapkričio 3 d. vykdant Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginį švietimo projektą „Mažasis gamtininkas ir miško gyvūnai“. Veiklos globėja Eglė Povilaitienė – lopšelio-darželio „Jovarėlis“ meninio ugdymo mokytoja ekspertė, Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinės metodinės tarybos pirmininkė.

Kiekviena veikloje dalyvavusi įstaiga, sukūrė muzikinį pasirodymą, kuriame atsispindėjo gamtos bei gyvūnų tematika. Veikla vyko dalyvių pasirinktoje vietoje:  įstaigoje, lauke, viešosiose erdvėse ir kt. Siekiant dalintis veiklos rezultatais nufilmuoti kolektyvų muzikiniai pasirodymai patalpinti viešojoje internetinėje erdvėje www.youtube.com pavadinimu „MUZIKINĖ  GAMTOS GAMA 2020“. Iš viso veikloje dalyvavo 167 dalyviai iš 64 ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Labai džiugu sulaukus dalyvių iš daugelio Lietuvos miestų ir rajonų: Alytaus, Kaišiadorių, Kėdainių, Jurbarko, Lazdijų, Akmenės, Mažeikių, Utenos, Trakų, Telšių, Marijampolės, Elektrėnų, Joniškio, Palangos, Klaipėdos ir kt. Itin aktyvūs buvo Vilniaus, Kauno, Panevėžio miestų ir rajonų ikimokyklinio ugdymo vaikai ir pedagogai. Mūsų įstaigą pristatė „Boružiukai“ grupės vaikai šokdami šokį „Žirgeliai“.

Muzikinėje edukacinėje veikloje sulaukta kūrybingų, spalvingų vaikų pasirodymų – dainų, muzikavimo, šokių bei įvairių kitų muzikinių kompozicijų apie gyvūnus. Buvo jaučiamas kontrastas muzikinių elementų ir gamtos gyvūnų integravimo juose.  Integruoti į gyvūnų pažinimą muzikiniai elementai skatino vaikų susidomėjimą muzika bei gyvūnais. Vaikai muzikuodami įvairiomis formomis mokėsi išgirsti, klausytis ir atpažinti gyvosios ir negyvosios gamtos objektus ir reiškinius, ją perteikti įvairiomis muzikinėmis formomis. Kad vaikai pajustų muzikos, gamtos ir gyvūnų vientisumą bei harmoniją, numatytų savo veiksmų padarinius gamtai ir gyvūnams bei jų grįžtamąjį poveikį, kiekvienas pasirodymas buvo informatyvus, įdomus ir suprantamas kiekvienam vaikui.  Muzikinė – edukacinė veikla suteikė vaikams aiškų požiūrį į gamtą, pagarbą gyvybei, muzikai ir gyvūnams. Veiklos metu buvo sėkmingai įgyvendintas siekis, kad atsakomybė už gamtą, gyvūnus persipynusius su muzika  taptų vertybine nuostata.