Futboliukas

Džiugu, kad patekome į Lietuvos futbolo federacijos organizuojamą ilgalaikės masinio vaikų užimtumo programos ,,Sugrąžinkime vaikus į stadionus‘‘ projektą, kuris darželio vaikams ir  bendruomenei padovanojo  ne tik gerą nuotaiką , bet  ir galimybę prisijungti prie draugiškos „Futboliuko” šeimos.

Mūsų įstaigos pavaduotoja ugdymui Narinė Gaidelienė ir auklėtoja metodininkė Virginija Snukiškytė Gedvilienė kartu su kitų Lietuvos švietimo įstaigų darbuotojais  lapkričio  22-23d. dalyvavo LFF organizuotame seminare Kaune, kuriame susipažino su projektu, įgijo teorinių ir praktinių žinių bei parvežė į darželį LFF dovanotą universalų futbolo inventorių, su kuriuo vaikai galės žaisti futbolą ištisus metus.

,,Futboliukas‘‘-  tai supaprastintas žaidimas, didžiojo futbolo brolis, žaidžiamas 3 prieš 3 uždarose patalpose. Į darželio gyvenimą  visu greičiu  įsiveržęs ,,Futboliukas‘‘ užkariavo ne tik  vaikų , bet ir suaugusiųjų širdis. ,,Futboliuko‘‘ projektą vykdėme vasario 9 – kovo 2 dienomis. Norėjosi kuo išradingiau ir įdomiau projektą pristatyti darželio vaikams. Pažintis su futbolu prasidėjo nuo animacinio filmuko ,,Kaip ančiukas nemokėjo žaisti futbolo‘‘. Kasdien vaikai treniravosi, žaidė įvairiausius judriuosius žaidimus su futbolo elementais, rungtyniavo draugiškose varžybose. Grupėse mažieji futbolininkai su auklėtojų pagalba apsibrėždami nusipiešė save visu ūgiu, po to išsikirpo ir sukūrė sirgalių bei žaidėjų komandas. Taip pat piešė ir iš popieriaus kirpo, spalvino, aplikavo futbolo kamuolius. Gaminosi įvairius šūkius, su tėveliais namuose bandė pasigaminti savo svajonių futbolo kamuolį: kas iš siūlų nunėrė, kas nuvėlė, o kas ir saldainiais aplikavo. Grupėse eksperimentavo su užšaldytu balione vandeniu. Ledo kamuolį bandė nuspalvinti, stebėjo kaip jis tirpsta. Auklėtojos metodininkės Laima Saulienė ir Virginija Snukiškytė Gedvilienė sukūrė ,,Futboliuko‘‘ pratybėles,  kurias darželinukai ne tik vartė, bet puolė tuoj pat atlikinėti. ,,Zuikučių‘‘ grupės Pauliaus mama Jolita sukūrė labai nuotaikingą eilėraštuką apie futbolą.

Vasario 23 d. lopšelyje-darželyje ,Justinukas‘‘ praūžė uraganas vardu ,,Futboliukas‘‘, kuris tęsėsi dar kelias dienas. Tai projekto baigiamasis renginys, sujaukęs vaikų kasdienybę. Renginys prasidėjo darželio vaikų smagiu šokiu ,,Tūpk – stok‘‘, vėliau vaikai  varžėsi estafetėse, žaidė judriuosius žaidimus su futbolo elementais, o pati smagiausia ir linksmiausia dalis buvo paties futbolo žaidimas. Čia nebuvo vietų, čia svarbu ne ūgis ir net ne smūgis. Čia svarbu palaikymo šūksniai, juokas, gera nuotaika, emocijos, kartu praleistas laikas ir mėgavimasis futboliuko žaidimu. Pasidžiaugti renginiu atvyko Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektų koordinatorius  Ignas Marcinkevičius, kuris vaikams atvežė ir dovanėlių.

,,Futboliukas‘‘- gera priežastis suburti drauge tėvelius su vaikučiais ir bendruomene. Todėl buvo pakviesti smagiai praleisti laiką žaidžiant futbolą ,,Zuikių‘‘, ,,Peliukų‘‘, ,,Ežiukų‘‘, ,,Pelėdžiukų‘‘ grupių tėveliai. Aidint palaikymo šūksniams, juokui, riedant įvarčiams vienas po kito į vartus, vaikai kartu su tėveliais mėgavosi žaidimu. Džiaugiamės matydami vaikų akyse trykštantį džiaugsmą, jėgų proveržį ir didelį susidomėjimą futbolo žaidimu.