Menu Close

“Erasmus+” projekto tarptautiniai mokymai apie informacinių technologijų panaudojimą teikiant grįžtamąjį ryšį ugdytinių tėvams

Vienas esminių ugdymo įstaigos tikslų – užtikrinti sklandų bendradarbiavimą tarp visų įstaigos grandžių: ugdytinių tėvų, įstaigos darbuotojų ir administracijos.

Pastarasis laikotarpis buvo kupinas iššūkių mums visiems, kadangi pandeminė situacija ribojo kontaktinį, mums įprastą, bendravimo būdą. Tai paskatino ieškoti naujų ir efektyvių bendravimo priemonių, padėsiančių tęsti sklandžius ir darnius bendradarbiavimo procesus.

Rugsėjo 7-9 dienomis Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ komanda dalyvavo „Erasmus+“ projekto „Kokybiškas grįžtamasis ryšys ikimokyklinio ugdymo įstaigose – raktas į sėkmingą pedagogų ir tėvų bendradarbiavimą“ (Nr. 2020-1-LT01-KA229-077868_1) tarptautiniuose virtualiuose mokymuose. Mokymus „Informacinių technologijų panaudojimas, teikiant grįžtamąjį ryšį ugdytinių tėvams“ organizavo Latvijos partneriai, darželis „Mežmaliņa“. Susibūrę Lietuvos, Latvijos, Bulgarijos, Rumunijos ir Graikijos komandos inicijavo diskusijas, paremtas savo šalių praktikomis. Kiekvienos šalies atstovai turėjo galimybę pasidalinti savo patirtimis, naujovėmis bei informacinių technologijų priemonėmis, kurias taiko teikiant grįžtamąjį ryšį ugdytinių tėvams. Virtualaus susitikimo metu praktiškai išmėginome pristatytas programėles, analizavome jų vertingumą bei pritaikomumą ugdymo įstaigose. Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ komanda po mokymų sudarė infogramą, kuri atskleidžia programų pritaikomumą teikiant grįžtamąjį ryšį ugdytinių tėvams.

Šių tarptautinių mokymų metu įgytos žinios bei patirtys buvo pristatytos Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ bendruomenei. Džiaugiamės, kad pristatytas programas į savo darbą mėgina integruoti vis daugiau pedagogų. Tikime, kad tai padės įgyvendinti sklandesnį ir efektyvesnį bendradarbiavimo procesą ne tik tarp ugdytinių tėvų, bet ir tarp įstaigos darbuotojų.

Informaciją parengė Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ pedagogė Ieva Pašvenskaitė ir psichologė Asta Kundreckaitė.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, programos „Erasmus+“ lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.